Republica Oltenia
  • Actual
  • Special
  • Opinii
  • Sport
  • Știri din Oltenia
No Result
View All Result
  • Actual
  • Special
  • Opinii
  • Sport
  • Știri din Oltenia
No Result
View All Result
Republica Oltenia
No Result
View All Result
Home Actual

Ringo de la AUR chelălăie la Lună

by republicaoltenia
11 octombrie 2023
in Actual, Dolj, Special, Știri din Oltenia
0
Ringo de la AUR chelălăie la Lună
609
VIEWS
Distribuie pe FacebookDistribuie pe TwitterDistribuie pe EmailDistribuie pe Whatsapp

Președintele Volodimir Zelenski a evitat cu abilitate să se scufunde în haznaua de lături putiniste pregătită în Parlamentul României de extremiștii de la AUR cu aliata lor de facto, isterica sclavă a Moscovei, senatoarea Diana Șoșoacă.

Maidanezii de AUR au început, încă de ieri, să chelălăie frustrați, ca niște câini de pripas fugăriți de lupul pe care credeau că-l vor putea mușca de coadă.

În corul de urlători s-a vârât grăbit și dintr-o-regretabilă-eroare-deputatul de AUR Ringo Dămureanu. Nu știm dacă după mintea lui mai simplă ori la ordinul șefului de haită, Marele Maidanez Extremist, ipochimenul heterosexual George Simion, s-a băgat în mizeria asta naționalistul deputat-sindicalist. Până la urmă, e problema dumnealui ce stăpân slujește.

Ne amuză însă ipocrizia și masticația cu gura plină a unor marote putiniste care infestează un fel de poziție oficială mâzgălită de auristul Ringo Dămureanu pe o rețea de socializare.

Zice domnu’ Ringo cum că „gestul Președintelui ucrainean Volodimir Zelenski de evitare a Parlamentului României, o palmă gravă pe obrazul diplomației românești”.

Domnu’ Ringo, pardon, scuzați, dar cred că ați greșit obrazul!

Palma aia este dată peste fața voastră, a extremiștilor anti-UE, anti-NATO și pro-Rusia, care colcăiți prin Parlament. Palma aia îl vizează pe stăpânul vostru de partid, extremistul George Simion (care, să ne reamintim, are interdicție de intrare în Ucraina pe motiv de agent al Rusiei!) și pe isterica de Șoșoacă, sclava ambasadorului Rusiei la Moscova, Valery Kuzmin zis și „Sluga lui Putin”.

Sindicalistul ajuns parlamentar (apropos, cum mai stați cu democrația prin sindicat, domnu’ Ringo?) mănâncă cu gura plină marota putinistă a așa-zisei prigoane la care sunt supuși cetățenii ucraineni de naționalitate română. Da, îi înțelegem pe Ringo Dămureanu și pe ceilalți extremiști din AUR! Îi irită teribil hotărârea comună a Președinților României și Ucrainei de a reglemanta rapid problema „limbii moldovenești” (o altă manipulare comisă de FSB-serviciul secret al Rusiei- în teritoriile Ucrainei locuite de români). Tot așa de mult îi arde la buzunarul putinist pe extremiștii din AUR și faptul că România și Ucraina au decis să facă toate demersurile necesare pentru „asigurarea drepturilor persoanelor aparținând minorității naționale ucrainene din România și ale persoanelor aparținând minorității naționale române din Ucraina, inclusiv prin dezvoltarea cadrului juridic bilateral, bazat pe principiul nivelului echivalent de protecție a drepturilor persoanelor aparținând minorității române din Ucraina și ale persoanelor aparținând minorității ucrainene din România, ținând cont de obligațiile și standardele internaționale.”

Mai simplu spus, extremiștii ca Ringo Dămureanu și alți ciraci din AUR rămân fără muniție pe subiectul românilor din Ucraina… și asta doare rău, că, deh, aveau o agendă de executat.

Îl îndemnăm pe extremistul sindicalist-parlamentar să-și cerceteze amintirile și să-și redescopere valorile europene în care credea și pe care le promova, cu peste două decenii în urmă, ca tânăr reprezentat al unui curent politic istoric, național, democratic și pro-european. Poate că amintirea acelor vremuri îl va ajuta să se trezească din visul de drogat în care s-a prăbușit atunci când a acceptat să trădeze principiile neutralității activității sindicale și să intre slugă pe moșia putinistă a AUR.

Previous Post

Crăiasa Zăpezii reacționează la declarațiile Primarului Craiovei, Lia Olguța Vasilescu

Next Post

Doljul în cifre (2022) printre Târgurile de Paște și de Crăciun

PostariSimilare

Unde e Chesnoiu? Secretul din spatele lalelelor împărțite sub „acoperire”  de PSD Caracal
Olt

Unde e Chesnoiu? Secretul din spatele lalelelor împărțite sub „acoperire” de PSD Caracal

9 martie 2026
Afacerea cu coșciuge a Mitropolitului Olteniei, luată în cătare de fostul comandant al Poliției gorjene
Actual

Afacerea cu coșciuge a Mitropolitului Olteniei, luată în cătare de fostul comandant al Poliției gorjene

6 martie 2026
Spânu’ și stăpânu’ – în solda cui jurnalistul Ion Spânu apără un putinist și își atacă grobian colegii de breaslă?
Actual

Spânu’ și stăpânu’ – în solda cui jurnalistul Ion Spânu apără un putinist și își atacă grobian colegii de breaslă?

24 februarie 2026
Universitatea din Craiova anunță începerea implementării proiectului cu titlul “Adaptarea viticulturii la schimbările climatice prin implementarea unor măsuri ecosistemice pentru menținerea viabilității economice”
Dolj

Universitatea din Craiova anunță începerea implementării proiectului cu titlul “Adaptarea viticulturii la schimbările climatice prin implementarea unor măsuri ecosistemice pentru menținerea viabilității economice”

23 februarie 2026
Load More
Next Post
Doljul în cifre (2022) printre Târgurile de Paște și de Crăciun

Doljul în cifre (2022) printre Târgurile de Paște și de Crăciun

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Comentarii recente

  • Ana Alexandra la Femeile rome din Craiova învaţă să combată obiceiurile dăunătoare sănătăţii
  • cititor coduri la Craiova merge în Europa ca variantă de rezervă a Ligii 1
  • Arthur maschează un trucaj stupid | Republica Oltenia la Mort la 5 noiembrie, când se născuse Centralul. Adrian Păunescu, măsluitorul divinizat de mase
  • Robert Oneata la Candidații la chestionar. Azi, Dan Adrian Cherciu
  • Luiza la Scrisoarea unei actrițe plecate în Suedia: „În România, mi se tot spune că ţiganii nu sunt oameni”
  • Despre noi

© 2022 Republica Oltenia - Toate drepturile rezervate!

No Result
View All Result
  • Actual
  • Special
  • Opinii
  • Sport
  • Știri din Oltenia

© 2022 Republica Oltenia - Toate drepturile rezervate!

Folosim cookie-uri pentru a ne asigura că vă oferim cea mai bună experiență pe site-ul nostru. Continuarea navigării implică acceptarea lor.